Shqiperia

7 Marsi/ Lindita Nikolla uron mësuesit: Arsimit, kusht themelor i progresit të vendit

7 marsi lindita nikolla uron mesuesit arsimit kusht themelor i progresit te vendit
7 marsi lindita nikolla uron mesuesit arsimit kusht themelor i progresit te vendit

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, ka uruar sot mësuesit për festën e 7-Marsit.

Ajo ka shkruar se talenti, përkushtimi dhe sakrifica e tyre janë investimi më i mirë për të ardhmen.

Sipas kryeparlamentares, progresi i arsimit është kusht dhe faktori kryesor i progresit të vendit.

“Me rastin e 7 Marsit, Festës së Mësuesit, mirënjohje dhe urimet e mia të përzemërta për koleget dhe kolegët mësuese e mësues.
Për dashurinë, dijet dhe vlerat që u japin vajzave dhe djemve të Shqipërisë.
Talenti, përkushtimi dhe sakrifica e tyre janë investimi më i mirë për të ardhmen.
Sepse progresi i arsimit është kusht dhe faktori kryesor i progresit të vendit”, ka uruar Nikolla.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts