VIDEO/ Asist dhe gol, Bernard Berisha dhuron show

video asist dhe gol bernard berisha dhuron show

Bernard Berisha rikthehet si protagonist te Akmhat Grozni. Ish-futbollisti i Besës dhe Skënderbeut në elitën e futbollit shqiptar, shkëlqeu me asisti dhe gol në triumfin 1-2 që skuadra e tij arriti në trasnfertë ndaj CSKA Moskës.

Shqiptari i KosovĂ«s, u fut nĂ« lojĂ« nĂ« minutĂ«n e 71-tĂ«, kur skuadra e tij ishte duke humbur 1-0. Pas tetĂ« minutash, Berisha harkoi bukur nĂ« zonĂ« pĂ«r tĂ« gjetur Mohamed Konaten, i cili shĂ«noi me kokĂ« pĂ«r 1-1.  NĂ« minutĂ«n e 87-tĂ«, ishte radha e BerishĂ«s pĂ«r tĂ« shĂ«nuar, duke gjetur rrjetĂ«n me gjuajtje-harkim drejt portĂ«s, pĂ«r fitoren e skuadrĂ«s sĂ« tij.

Berisha pas ndeshjes nga SofaScore u vlerĂ«sua si lojtari mĂ« i mirĂ« nĂ« ndeshje me notĂ«n 8.1.  PĂ«r 20 minuta sa luajti, sulmuesi i krahut pĂ«rveç golit dhe asistimit kishte edhe pesĂ« pasime tĂ« sakta dhe dy pasime kyçe. 32-vjeçari ka dy gola dhe katĂ«r asistime nĂ« SuperligĂ«n e RusisĂ« kĂ«tĂ« sezon.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«.