VIDEO/ Gol dhe 2 asiste, sulmuesi shqiptar dhuron spektakël me Dinamon e Bukureshtit

video gol dhe 2 asiste sulmuesi shqiptar dhuron spektakel me dinamon e bukureshtit

Sulmuesi shqiptar i KosovĂ«s, Astrit Selmani, ishte protagonist absolut mbrĂ«mjen e sotme te skuadra e Dinamos sĂ« Bukureshtit, nĂ« duelin ndaj Petrolul, qĂ« pĂ«rfundoi me rezultatin 4-1.

selamni

27-vjeçari “rrĂ«mbeu skenĂ«n” me 2 asiste dhe 1 gol, duke u shpallur edhe lojtari i ndeshjes.

Fillimisht Selmani asistoi nĂ« minutat 12 dhe 41, me pjesĂ«n e parĂ« qĂ« u mbyll me rezultatin 2-0, ndĂ«rkohĂ« qĂ« nĂ« minutĂ«n e 61-tĂ«, arriti tĂ« gjente rrugĂ«n e rrjetĂ«s, duke ngritur shifrat nĂ« 3-0.

NĂ« minutĂ«n e 82-tĂ«, miqtĂ« shĂ«nuan golin e nderit me Ticu, teksa Politik, vulosi shifrat nĂ« 4-1. NĂ« edicionin e kaluar Selamani i aktivizua 10 ndeshje me fanellĂ«n e Dinamos sĂ« Bukureshtit, ku shĂ«noi 1 gol, ndĂ«rkohĂ« pĂ«rballja e sotme, ishte e vlefshĂ«m pĂ«r javĂ«n e dytĂ« tĂ« kampionatit elitar rumun.

KujtojmĂ« qĂ« me fanellĂ«n e Dinamos sĂ« Bukureshtit, nĂ« tĂ« kaluarĂ«n ka shkruar historinĂ« legjenda, Sulejman Demollari, i cili Ă«shtĂ« dhe futbollisti mĂ« i mirĂ« i huaj i historisĂ« sĂ« klubit rumun.