VIDEO/ Realizoi gol spektakolar nga jashtë zonës, sulmuesi shqiptar dhuron “show” në Ligën e Konferencës

video realizoi gol spektakolar nga jashte zones sulmuesi shqiptar dhuron show ne ligen e konferences

Sulmuesi shqiptar i Kosovës, rrëmbeu skenën në Ligën e Konferencës, teksa në minutën e 17-të, realizoi një gol spektakolar nga jashtë zonës, me fanellën e Kluzh në duelin ndaj qipriotëve të Paphos.

KORENICA

Me një goditje të kalibruar pasi shmangu disa kundërshtarë, Korenica e dërgoi topin në cepin e portës, duke mos i lënë asnjë shans portierit kundërshtar, teksa pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-0, falë golit të 27-vjeçarit.

Vlen të theksohet fakti se Kluzh mbeti me 10 lojtarë në minutën e 40-të, pasi Deac u ndëshkua me karton të kuq.

GOLI I KORENICËS: VIDEO