VIDEO/ Mesfushori i Kombëtares Shpresa bën protagonistin në Gjermani, i shënon gol… Ingloshtadit

video mesfushori i kombetares shpresa ben protagonistin ne gjermani i shenon gol ingloshtadit

Mesfushori i Kombëtares Shpresa, Tim Civeja, ka gjetur rrugën e rrjetës me fanellën e Sarbrucken, në duelin ndaj Ingloshtad, i vlefshëm për Ligën e 3-të gjermane.

bandicam-2024-08-24-15-36-49-105

Në minutën e 45-të të sfidës, pas asistit të Naifit, 22-vjeçari shqiptar goditi saktë në hyrje të zonës, duke përshëndetur rrjetën. Falë këtij goli, pjesa e parë u mbyll me rezultatin 2-2.

bandicam 2024-08-24 15-36-19-146

Ky ishte aktivizimi i parë për Civejan në këtë sezon, i cili e shpërbleu mësë miri besimin e trajnerit, duke gjetur kështu rrugën e rrjetës, në duelin e vlefshëm për javën e tretë të kampionatit.

GOLI I CIVEJAS: VIDEO