VIDEO/ Spektakël i dyshes Haland-De Bryjn, Siti përmbys për 4 minuta Ipsuiçin! Shkëlqen edhe Totenhemi, ja rezultatet e Premier Ligës

video spektakel i dyshes haland de bryjn siti permbys per 4 minuta ipsuicin shkelqen edhe totenhemi ja rezultatet e premier liges

U luajtën prej orës 16:00, katër duelet e vlefshme për javën e dytë të Premier Ligës, ku u shënuan në total 15 gola.

HALAND

Spikasin fitoret e Mançester Sitit dhe Totenhemit. “Qytetarët” e Pep Guardiolës, triumfuan me përmbysje 4-1 ndaj Ipsuiçit. Miqtë shënuan të parët me Szmodics në minutën e 7-të, ndërkohë që Haland, në minutën e 12-të, De Bryjn në të 14-tën dhe sërish Haland në të 16-tën, çuan menjëherë rezultatin në 3-1. Për golin e katërt mendoi sërish Haland, i cili e mbylli sfidën me tripletë.

Fitore bindëse edhe për Totenhemin që shpartalloi me rezultatin 4-0 Evertonin.

Në duelet e tjera, festuan Uest Hem, Fulhem dhe Notingham Forest që arritën të siguronin 3 pikë të arta në duelet e javës së dytë.