VIDEO/ Tre gola dhe një asist nga Kejn, Bajerni fiton me goleadë dhe mban kreun me pikë të plota

video tre gola dhe nje asist nga kejn bajerni fiton me goleade dhe mban kreun me pike te plota

Bajern Mynih ka regjistruar fitoren e tretë në po aq ndeshje në Bundesligë, duke mundur me shifrat 6-1 skuadrën e Holshtajn Kiel në duelin e sotëm me Herri Kejn si protagonist absolut të sfidës.

asddsaadsadsdsaadsads

Anglezi dha asist për avantazhin e Musiala që në minutën e parë të ndeshjes, ndërsa më pas ishte autor i një tregolëshi në minutat 7, 43 dhe 91. Autogoli i Remberg si dhe goli i Olisë plotësuan shifrën e 6 rrjetave të tundura nga Bajerni, ndërsa Gigoviç në minutat e fundit shënoi golin e nderit për ekipin vendas.

Pas tre javëve të para, Bajern Mynih mbetet kësisoj skuadra e vetme me pikë të plota, duke marrë kryesimin në Bundesligë.