LIGA E KONFERENCËS/ 25 gola në 8 ndeshje, festojë 3 futbollistët shqiptarë! Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

liga e konferences 25 gola ne 8 ndeshje festoje 3 futbollistet shqiptare ja te gjitha rezultatet video

U luajtën mbrëmjen e sotme prej orës 18:45, tëtë duelet e vlefshme për Ligën e Konferencës, ku u shënuan në total plot 25 gola. Interesant është fakti se në fushën e lojës zbritën 3 futbollistë shqiptarë, të cilët arritën të festonin me triumf.

Conference League

Bëhet fjalë për Nazmi Gripshin, i cili u aktivizua titullar, në duelin që Astana fitoi ndaj serbëve të TSC me rezultatin 1-0, ndërkohë që nga stoli u aktivizua edhe Jurgen Celhaka, i cili u fut në minutën e 74-t, në triumfin 1-0 të Legias së Varshavës ndaj spanjollëve të Betis, si dhe Erald Çinari, që është pjesë e armenëve të Noah. Sulmuesi shkodran u inkuadrua në minutën e 69-të, në duelin ndaj Mlada Boleslav, ku skuadra e tij fitoi me rezultatin 2-0.

REZULTATET LIVE:

Cercle B. 6–2 St. Galen

3′ Minda, 26′, 43′, 54 Denki, 63′, 68′ Manje / 58′ Ksobot, 81′ Mambimbi

Din. Minsk 1–2 Harts

21′ Alfred / 37′ Politevik(ag), Shankland 90+4′

Astana 1–0 TCS

15′ Kazukolovas

Goli i Kazukolovas: (VIDEO)

Haidenhaim 2–1 O. Ljubljana

6′ Bek, 83′ Waner / 77′ Blanko

Goli i Bek: (VIDEO)

Legia 1–0 Betis

23′ Kapuadi

Molde 3–0 Larne

53′ Eikrem, 78′ Brynhildsen, Ihler 90+5

Noah 2–0 Mlada

58′ Matjus, 76′ Pinson

Omonia 4–0 Vikingur

51′ Kulibali, 81′ Kakulis, 86′ Alioum, 90′ Kakoullis