VIDEO/ Fati “braktis” Uzunin, shikoni çfarë rasti shpërdoron sulmuesi shqiptar me Granadan

video fati braktis uzunin shikoni cfare rasti shperdoron sulmuesi shqiptar me granadan

Granada e Myrto Uzunit fitoi ditën e sotme ndaj Mirandes, me rezultatin 0-1 në duelin e vlefshëm për javën e tetë të La Liga 2. Sulmuesi shqiptar u aktivizua titullar në këtë duel, teksa qëndroi në fushë 87 minuta.

Uzuni po vuan disi dhe nuk po e rigjen shkëlqimin e dikurshëm te Granada, ku në 7 ndeshje ka shënuar vetëm 2 gola, si dhe ka dhënë 1 asist.

Në minutën e 46 të takimit, Myrto ka humbur një shans të artë teksa i vetëm para portierit, nuk ka koordinuar dot goditjen e tij, duke e dërguar topin jashtë kuadratit.