Shqiperia

Aksidenti tragjik në Tepelenë, reagon ministri Balla: Policia Rrugore duhet të rrisë kontrollet! Zbatimi i rregullave të qarkullimit…

aksidenti tragjik ne tepelene reagon ministri balla policia rrugore duhet te rrise kontrollet zbatimi i rregullave te qarkullimit
aksidenti tragjik ne tepelene reagon ministri balla policia rrugore duhet te rrise kontrollet zbatimi i rregullave te qarkullimit

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar në lidhje me aksidentin tragjik në Tepelenë ku humbën jetën katër persona dhe u plagosën dy të tjerë.

Ai u shpreh se zbatimi i rregullave të qarkullimit rrugor nga përdoruesit e rrugës është detyrim ligjor e përgjegjësi ndaj jetës.

Balla shtoi se Policia Rrugore duhet të rrisë edhe më shumë kontrollet dhe forcën parandaluese.

Reagimi:

I pikëlluar për humbjen e katër jetëve dhe dy të plagosur në aksidentin tragjik të natës së sotme pranë Tepelenës. Zbatimi i rregullave të qarkullimit rrugor nga përdoruesit e rrugës është detyrim ligjor e përgjegjësi ndaj jetës. Ndërsa Policia Rrugore duhet të rrisë edhe më shumë kontrollet dhe forcën parandaluese.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts