Bota

Aksidentohet eskorta që shoqëronte kryeministrin e Hungarisë në Gjermani, vdes një oficer policie, një tjetër plagoset

aksidentohet eskorta qe shoqeronte kryeministrin e hungarise ne gjermani vdes nje oficer policie nje tjeter plagoset
aksidentohet eskorta qe shoqeronte kryeministrin e hungarise ne gjermani vdes nje oficer policie nje tjeter plagoset

Eskorta që shoqëronte kryeministrin e Hungarisë, Viktor Orban është përfshirë në një aksident paraditen e së hënës në Gjermani.

Një nga makinat u përplas me një motor, eskortë policie e kryeministrit hungarez Viktor Orban.

Sipas mediave gjermane, aksidenti ndodhi teksa Orban ishte rrugës për në aeroportin e Shtutgartit pasi kishte ndjekur një ndeshje të kampionatit evropian të kombëtares së futbollit të vendit të tij.

Nga ky aksident një oficer policie vdiq dhe një oficer tjetër u plagos rëndë.

Shoferi i makinës u përplas me motorin ndërsa ishte duke marr një kthesë majtas’, tha policia e Shtutgartit.

(A.A/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts