Anglia dhe Sllovenia “fluturojnë” në fazën tjetër, Danimarka “përzë” Serbinë nga Europiani

anglia dhe sllovenia fluturojne ne fazen tjeter danimarka perze serbine nga europiani

Anglia nuk ka shkuar më shumë se një barazim ndaj Sllovenisë me shifrat 0-0, rezultat ky që i dërgon të dyja skuadrat në fazën tjetër.

“3 luanët dominuan në fraksionin e parë, por pa realizuar dot. Ekipi i Kek kishte menduar mjaft mirë për mbrojtjen, duke mos i lejuar hapësira kundërshtarit. Fraksioni i dytë, ashtu siç pritej, u bë edhe më interesant, por sërish goli mungoi. Anglia e mbyll si vend i parë me 5 pikë, Sllovenia me 3 pikë kalon si e tre-ta.

Danimarka me 3 pikë merr vendin e dytë, duke bërë kështu që barazimi 0-0 të eleminojë serbët me 2 pikë. Danezët u vendosën në kërkim të golit dhe e gjetën atë në mesin e fraksionit të parë, por gjithçka u anulua. Me kalimin e minutave, ritmi ra, me të dyja skuadrat që shkuan në dhomat e zhveshjes në barazim. Asnjë ndryshim rezultati, pavarësisht rasteve.