Shqiperia

Arrestimi i Evis Berberit, gazetarja jep detajet: BKH kishte nisur hetimet prej kohësh, po verifikohen tenderat e firmosur nga ai

arrestimi i evis berberit gazetarja jep detajet bkh kishte nisur hetimet prej kohesh po verifikohen tenderat e firmosur nga ai
arrestimi i evis berberit gazetarja jep detajet bkh kishte nisur hetimet prej kohesh po verifikohen tenderat e firmosur nga ai

Gazetarja Glidiona Daci, në një lidhje direkt në emisionin Open në News 24 të moderatores Eni Vasili, dha detaje për arrestimin e Evis Berberit.

Daci theksoi se për Berberin nisën hetimet nga vetë BKH. Sipas gazetares, janë duke u verifikuar tashmë të gjitha tenderat që janë firmosur nga Evis Berberi.

“BKH ka nisur hetime prej kohĂ«sh. PĂ«r Evis Berberin janĂ« dhe dy çështje tĂ« tjera, qĂ« po hetohen nga SPAK. KĂ«to janĂ« çështje qĂ« kanĂ« tĂ« bĂ«jnĂ« me tenderat. NjĂ« prej çështjeve ka qenĂ« ajo e fitimit tĂ« njĂ« tenderi, qĂ« dyshohet se i Ă«shtĂ« dhĂ«nĂ« miqve tĂ« tij. Berberi kishte nĂ« banesĂ« disa piktura qĂ« kushtojnĂ« shumĂ« dhe qĂ« ai pretendon se janĂ« bĂ«rĂ« nga vetĂ« ai. NĂ« banesĂ« i janĂ« gjendur dhe 30 deri nĂ« 40 milionĂ« lekĂ« tĂ« vjetra cash. Po hetohen pasuritĂ« edhe tĂ« 2 biznesmenĂ«ve, qĂ« rezultojnĂ« se janĂ« miq tĂ« tij.

Po verifikohen tĂ« gjitha tenderat qĂ« mbajnĂ« firmĂ«n e Evis Berberit, pĂ«r tĂ« parĂ« nĂ«se Ă«shtĂ« zbatuar ligji, janĂ« tendera qĂ« lidhen me ARRSH. Berberi ka pĂ«rdorur njĂ« skemĂ« amatoreske”, tha Daci.

(BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts