Lifestyle Sport

Dy vëllezër, shofer taksie, shënojnë një hit në Euro2024/ Ja pse po bëhet virale video…

dy vellezer shofer taksie shenojne nje hit ne euro2024 ja pse po behet virale video
dy vellezer shofer taksie shenojne nje hit ne euro2024 ja pse po behet virale video

Dy vëllezër indianë kanë shënuar një hit në Euro 2024 në Gjermani, duke shfaqur një video lozonjare që ka tifozët duke kërcyer me rrahjet e Punjabit, në një kundërshtim të gëzueshëm të së djathtës ekstreme.

Diese EM 2024 (Ky Euro 2024) nga Lovely dhe Monty Bhangu, të cilët punojnë si shofer taksie në Hamburg, doli përpara ndeshjes hapëse 5-1 të Gjermanisë kundër Skocisë. Pas fitores, kënga në gjuhën gjermane, e mbushur me Bhangra u bë virale, me thirrje që dyshja të ftoheshin të performonin në një nga ndeshjet e ardhshme të Mannschaft (skuadrës kombëtare).

“Diese EM in Deutschland wird sehr farbenfroh” (“Ky kampionat evropian në Gjermani do të jetë shumë i gjallë”), këndojnë vëllezërit.

[embedded content]

Ata kërcejnë së bashku të veshur me flamuj gjermanë si sarong pranë liqenit Alster dhe më vonë në kabinën e tyre Mercedes, ndërsa një kor gjermanësh të rinj kumbojnë me “Punjabi!”.

Revista Stern tha se vëllezërit “mund të kenë shkruar hitin e Euro 2024”.

Der Spiegel tha: “Ndonjëherë takoni njerëz që ju pushtojnë me kaq shumë gëzim, saqë ju vetë ndiheni si një mendje e plotë.”

Autorja Jagoda Marinić tha se vëllezërit Bhangu shfaqën një dashuri të madhe për vendin që mund të turpëronte të djathtën ekstreme pas paraqitjes së saj të fortë në zgjedhjet evropiane të këtij muaji.

“Disa këndojnë ‘Të huajt jashtë’, të tjerë këndojnë si patriotë krenarë dhe festojnë lojën gjermane. Zgjidhni luftëtarët tuaj. Nuk mund të lejojmë që të shkatërrohet gjithçka”, ka shkruar ajo në X.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts