Sport

Egnatia tregon forcën, triumfon ndaj Partizanit

egnatia tregon forcen triumfon ndaj partizanit
egnatia tregon forcen triumfon ndaj partizanit

Egnatia triumfoi 2-1 ndaj Partizanit në Rrogozhinë, duke marrë kështu 3 pikë të rëndësishme në kampionat. Tentativa e parë serioze erdhi në minutën e katërt nga Bintsouka. Vendasit nga Rrogozhina morën epërsinë në minutën e 14-të, një top nga krahët i Ndrecës për Montenegron u shfrytëzua në maksimum nga sulmuesi kostarikan.

Pas gjysmĂ« ore loje, tĂ« kuqtĂ« pĂ«suan edhe golin e dytĂ«. NjĂ« sprint fenomenal i Fernandos, dribloi disa lojtarĂ« kundĂ«rshtarĂ«, pĂ«r t’i shĂ«rbyer mĂ« pas golin e dytĂ« Montenegros. Kryeqytetasit “u zgjuan” nĂ« fundin e pjesĂ«s sĂ« parĂ«, Keko çoi dĂ«m njĂ« rast tĂ« artĂ«, sulmuesi bĂ«ri gaboi pĂ«rballĂ« Sherrit.

NĂ« fillimin e pjesĂ«s sĂ« dytĂ«, Egnatia shfaqet kĂ«rkuese, Montenegro ia afrua shumĂ« golit. NĂ« minutĂ«n e 56-tĂ«, ekipi i Shehit reklamoi penallti pĂ«r njĂ« mbajtje nĂ« zonĂ« tĂ« SotĂ«s, nuk mendoi kĂ«shtu arbitri. Egnatia shĂ«noi  tĂ« 3-tin me Fernandon pas asistit tĂ« Montenegros, por goli u anulua me VAR nga gjyqtari Alla pĂ«r shkak tĂ« njĂ« faulli tĂ« Montenegros ndaj portierit Qirko.

NĂ« minutat e fundit, Skuka “tundi rrjetĂ«n” pĂ«r Partizanin, njĂ« gol i i cili ndezi shpresat tek kĂ«ta tĂ« fundit. Gjithsesi, rezultati mbeti i pandryshuar deri nĂ« fund, me ekpin e Edlir TetovĂ«s qĂ« kryeson klasifikimin me 57 pikĂ«. Takimi i radhĂ«s pĂ«r rrogozhinasit Ă«shtĂ« ndaj Laccit, nĂ« transfertĂ«. 47 pikĂ« ka Partizani i vendit tĂ« 3-tĂ«, qĂ« tregon edhe njĂ« herĂ« formĂ«n jo tĂ« mirĂ« qĂ« po kalon. Sfida e radhĂ«s Ă«shtĂ« ajo derbi ndaj Dinamos.

(J.S/BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts