Egnatia tregon karakter në Champions, diskuton në shtesë me Borac Banja Luca

egnatia tregon karakter ne champions diskuton ne shtese me borac banja luca

Egnatia dhe Borac Banja Luca do të diskutojnë në shtesë një biletë për në turin e dytë të Champions League. Skuadra shqiptare kishte humbur 1-0 në ndeshjen e parë, ndërsa sonte në Shqipëri po fiton 2-1.

Ndeshja nisi me ritëm të lartë, me të dy skuadrat që u vendosën në kërkim të golit. Ekipi i Tetovës kaloi në epërsi në minutën e 17-të, me anë të Ibrahimoglu.

Mysafirët nga Bosnja shfrytëzojnë një maksimum një pakujdesi të Egnatias, për të dërguar shifrat me Lukic. Në barazim u mbyll pjesa e parë, ndërsa pjesa e dytë ishte edhe më emocionuese.

Doukou ndëshkoi portën e Siskovsit në të 82-tën, me një aksion mjaft të bukur, gol ky që dërgoi ndeshjen në shtesë.