Lifestyle

Ermal Meta dhe Noemi prezantojnë Koncertin e 1 Majit

ermal meta dhe noemi prezantojne koncertin e 1 majit
ermal meta dhe noemi prezantojne koncertin e 1 majit

Noemi dhe Ermal Meta do të prezantojnë mbrëmjen e muzikës në Circus Maximus me rastin e 1 Majit, sipas corriere.it

Noemi dhe Ermal Meta do tĂ« jenĂ« nikoqirĂ«t e edicionit 2024 tĂ« koncertit tĂ« 1 Majit nĂ« RomĂ«, i promovuar nga sindikatat CGIL, CISL, UIL, organizuar nga iCompany dhe qĂ« kĂ«tĂ« vit do tĂ« mbahet pĂ«r herĂ« tĂ« parĂ« nĂ« Circo Massimo pĂ«r shkak tĂ« rinovimit, qĂ« pĂ«rfshin sheshin ”San Giovanni” nĂ« Laterano, vendi historik i maratonĂ«s rock.

Ermal Meta: emocion dhe përgjegjësi

“ËshtĂ« emocion dhe pĂ«rgjegjĂ«si e madhe tĂ« ngjitesh nĂ« skenĂ« mĂ« 1 Maj, kĂ«tĂ« herĂ« edhe si drejtues. Jam i lumtur me kĂ«tĂ« aventurĂ« tĂ« re, veçanĂ«risht sepse do ta ndaj me Noemin, njĂ« grua dhe njĂ« artiste qĂ« e kam respektuar gjithmonĂ«â€, komenton Ermal Meta i cili performoi nĂ« vitet 2017, 2018, 2020 dhe 2021.

Noemi katër herë si këngëtare

Pas gjashtë edicioneve radhazi, Ambra heq dorë nga prezantimi.

“Lumturia ime Ă«shtĂ« e pamasĂ«â€, thotĂ« Noemi, e cila performoi nĂ« RomĂ« pĂ«r DitĂ«n e PunĂ«s katĂ«r herĂ« (2012, 2015, 2020 dhe 2021).

“Jam e nderuar tĂ« organizoj njĂ« festĂ« kaq tĂ« rĂ«ndĂ«sishme, tĂ« krijuar me muzikĂ« dhe ndarje. UnĂ« kam marrĂ« pjesĂ« shumĂ« herĂ« nĂ« Koncert, fillimisht mes turmĂ«s si fĂ«mijĂ« dhe mĂ« pas nĂ« skenĂ« si kĂ«ngĂ«tare. TĂ« ngjitesh nĂ« skenĂ« nĂ« 1 maj si prezantues nĂ« njĂ« vend si Circus Maximus nĂ« RomĂ«n tonĂ« tĂ« mrekullueshme Ă«shtĂ« njĂ« emocion i madh”, tha ajo.

BigMama do të prezantojë pjesën e parë

Atyre u bashkohet edhe BigMama, e cila do të prezantojë pjesën e parë të maratonës rock.

Si gjithmonë, hyrja do të jetë e lirë për të hyrë dhe do të transmetohet drejtpërdrejt në Rai 3, Rai Radio 2, RaiPlay dhe Rai Itali.

Më 1 maj 2024 do të ketë gjithashtu një pamje paraprake të drejtpërdrejtë të organizuar nga BigMama dhe ekskluzivisht për Rai Play.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts