Sport

Euro 2024/ Belgjikë-Sllovaki, formacionet zyrtare. Nga minuta e parë Lukaku dhe De Bryne

euro 2024 belgjike sllovaki formacionet zyrtare nga minuta e pare lukaku dhe de bryne

Belgjika dhe Sllovakia, do të përballen pasditen e sotme në Frankfurt, në ndeshjen e vlefshme për grupin E, të Euro 2024.
Të dy teknikët, Tedesko dhe Calzona kanë publikuar zyrtarisht edhe formacionet, ku bien në sy prezenca e De Bryne dhe Lukakut tek belgët.

FORMACIONET ZYRTARE
BELGJIKË (4-2-3-1): Kastils; Karrasko, Debist, Faes, Kostanje; Onana, Mangala; Doku, De Bryjne, Trosard; Lukaku | Trajner: Domeniko Tedesko
SLLOVAKI (4-3-3): Dubravka; Pekarik, Vavro, Shkriniar, Hançko; Kuçka, Lobotka, Duda; Shranz, Bozenik, Haraslin | Trajner: Françesko Calcona

Formacionet Bel

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts