Bota Sport

FOTO/ Shqipëria e madhe shfaqet në Dortmund! Tifozi kuq e zi shpalos banderolën në rrugët e qytetit dhe stadium

foto shqiperia e madhe shfaqet ne dortmund tifozi kuq e zi shpalos banderolen ne rruget e qytetit dhe stadium

Shqipëria e Madhe nuk ka munguar as në ndeshjen e sotme të Kombëtares shqiptare në Dortmund përballë Italisë, për Euro 2024.

nedim bajrami shqiperi itali ndeshja euro 2024 (1)

Një tifoz shqiptar ka shpalosur në stadiumin e Dortmundit një banderolë që tregonte territoret e Shqipërisë së Madhe, ku përfshihej Kosova, Lugina e Preshevës, territoret në jugun e Malit të Zi si edhe Greqinë veriperëndimore, Korfuzi, Janina, Grevena dhe Follorina.

shqiperia e madhe dortmund

Po ashtu, tifozi kuq e zi Mergim Gallopeni ka shëtitur krenar edhe rrugëve të Dortmundit me hartën e Shqipërisë së madhe, u është shoqëruar nga bashkëkombësit e tij, që përgatiteshin për përballen e Kombëtares kundër Italisë.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.co

Similar Posts