Sport

FOTOT E PROJEKTIT/ Ja si do të jetë akademia e Manchester City në Durrës

fotot e projektit ja si do te jete akademia e manchester city ne durres
fotot e projektit ja si do te jete akademia e manchester city ne durres

Gjatë ditës së sotme u prezantua projekti i kampusit sportiv të Akademisë së Futbollit të Manchester City në Durrës. Në eventin e organizuar nga “Dyrrah City Football Academy” mori pjesë Kryeministri Rama, ndërsa nuk mungoi as Presidenti i FSHF-së, Armand Duka.

Ajo që ra në sy është sjellja e trofeve të fituara në sezonin e kaluar nga klubi anglez, si Premier League, Champions League, FA Cup, UEFA Super Cup dhe FIFA Club World Cup. Projekti në fjalë ka të bëjë me një investim të rëndësishëm, ku talentet do kenë kushtet më të mira të mundshme për të treguar veten dhe për t’u zhvilluar në aspektin profesional.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts