Sport

Frattesi: Spanja më lartë se ne, topin nuk e mbajtën si zakonisht, sepse nuk u duhej

frattesi spanja me larte se ne topin nuk e mbajten si zakonisht sepse nuk u duhej
frattesi spanja me larte se ne topin nuk e mbajten si zakonisht sepse nuk u duhej

Davide Frattesi, u ndal në konferencën për shtyp, në prag të përballjes mes Italisë dhe Spanjës. Pyetjes së gazetarëve se si mund të mundet kjo Spanjë, ai u përgj: “Spanja për momentin është më lartë se sa ne. Na duhet të vuajmë shumë në fushën e lojës, nëse do të kërkojmë t’i mundim.

Më pas ai komentoi edhe faktin se Spanja për herë të parë pas 10 viteve, nuk ishte skuadra që dominoi në qarkullimin e topit.
“Rezultati ishte 3-0 për Spanjën në fund të pjesës së parë. Përse u duhej të mbanin topin? Spanja është duke aplikuar një version më modern të të luajturit futboll, ndaj edhe mënyra e tyre e lojës ka ndryshuar”

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts