Fullkrug udhëheq Dortmund, verdhezinjtë bindin ndaj Bochum

fullkrug udheheq dortmund verdhezinjte bindin ndaj bochum

Dortmund ka koleksionuar fitoren e 3-të radhazi, pasi mundi 3-1 Bochum në “Signal Iduna Park”.Portieri i mysafirëve, Riemann shkaktoi penallti në minutën e shtatë, 11-metërsh i ekzekutuar në mënyrë të përkryer nga Fullkrug. Nico Schlotterbeck, në përpjekje për të larguar topin realizoi autogol në minutën e 45-të, duke komplikuar shumë ndeshjen për verdhezinjtë.

Gjithsesi, të besuarit e Terzic kaluan përsëri në epërsi me sulmuesin gjerman Fullkrug, në të 72-tën. Fullkrug kompletoi tripletën në minutën e 90-të, me golin që erdhi nëpëmjet penalltisë.

Dortmund fiton shumë terren dhe  aktualisht renditet në vendin e katërt me 36 pikë. Bochum i vendit të 14-të ka 20 pikë.. Gjatë ditës është mbajtur edhe takimi Union Berlin-Darmstadt, i përfunduar në shifrat 1-0.