Sport

Hamsik i thur lëvdata Calzona-s: Më kujton Sarrin tek Napoli

hamsik i thur levdata calzona s me kujton sarrin tek napoli
hamsik i thur levdata calzona s me kujton sarrin tek napoli

Marek Hamsik do të ndjek kombëtaren e tij për herë të parë nga televizori. Ish mesfushori dhe kapiteni i kombëtares sllovake, flet për kombëtaren e tij në prag të sfidës me Belgjikën, e vlefshme për Grupin B.

“Më befason mënyra se si trajneri i motivon lojtarët, ai përzgjedh gjithmonë fjalët e duhura, si brenda ashtu edhe jashtë fushës. Taktikisht për mënyrën se si e vendos skuadrën, më ngjason shumë me Maurizio Sarrin tek Napoli. Më pëlqen gjithashtu që kjo skaudër nuk mendon të luajë vetëm për t’u mbrojtur”, theksoi ndër të tjera Hamsik.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts