Lifestyle

I bullizonte të birin, nëna hakmerret ndaj nxënësit me pijen e krijuar në shtëpi. Përfundon në spital

i bullizonte te birin nena hakmerret ndaj nxenesit me pijen e krijuar ne shtepi perfundon ne spital
i bullizonte te birin nena hakmerret ndaj nxenesit me pijen e krijuar ne shtepi perfundon ne spital

Një nënë pretendon se po e mbronte djalin e saj nga një ngacmues në shkollë, por Zyra e Sherifit të Qarkut Bexar tha se marifeti i saj e dërgoi dhunuesin e supozuar në spital dhe atë e futi në burg. Sipas një urdhër-arresti, 45-vjeçarja Jennifer Lynn Rossi, hartoi një plan për t’u hakmarrë ndaj shokut të klasës së djalit të saj për ngacmimin e dyshuar të fëmijës dhe vjedhjen e pijes sportive.

Dy nxënësit ndjekin Shkollën Tradicionale të Trashëgimisë “Alamo Ranch” në anën veriperëndimore të qytetit të Teksasit. Dokumentet e policisë thanë se djali 10-vjeçar i Rossit ishte i mërzitur me një nxënës tjetër të hënën, duke pretenduar se shoku i klasës 11-vjeçar i kishte vjedhur një pije sportive. Atë mbrëmje kur djali i Rossit i tregoi asaj historinë, hetuesit thanë se Rossi i tha djalit të saj se “kishte një ide” kundër shokut të klasës.

Hetuesit thanë të nesërmen, Rossi i dha djalit të saj një pije tjetër sportive dhe djali i saj e çoi në shkollë, duke ia dhënë viktimës 11-vjeçare gjatë orës së edukimit fizik. Fëmija tha se pija kishte shije aq të keqe sa u përpoq ta pështynte.

Pas konsumimit të pijes, nxënësi kishte dhimbje koke dhe u dërgua me urgjencë në spital. Zyrtarët e shkollës thanë se telefonuan menjëherë Zyrën e Sherifit të Qarkut Bexar për të raportuar incidentin. Ata thanë në një deklaratë se edhe nxënës të tjerë të klasës së pestë e provuan pijen dhe u kontrolluan nga zyra e shëndetësisë. Sipas një raporti të BCSO, Rossi u tha zyrtarëve të shkollës se ajo e kishte spërkatur pijen me një përzierje limoni, kripe dhe uthull, duke pretenduar se ajo ishte infermiere dhe kjo përzierje nuk ishte e dëmshme.

Hetuesit raportojnë se Rossi u tha hetuesve se ajo mori përgjegjësinë e plotë për incidentin. Rossi u arrestua të martën dhe u akuzua për lëndim të një fëmije. Që atëherë ajo ka postuar lidhjen dhe ka një seancë paraprake në prill. Zyrtarët e shkollës thanë se djali i Rossit ishte i disiplinuar në shkollë. Viktima 11-vjeçare është në shtëpi nga spitali dhe është mirë, sipas drejtuesve të shkollës.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts