Bota

Indonezi, të paktën 18 të vdekur nga rrëshqitjet e dheut në ishullin Sulawesi

indonezi te pakten 18 te vdekur nga rreshqitjet e dheut ne ishullin sulawesi
indonezi te pakten 18 te vdekur nga rreshqitjet e dheut ne ishullin sulawesi

Rrëshqitjet e dheut në ishullin Sulawesi të Indonezisë kanë lënë të paktën 18 persona të vdekur dhe dy të tjerë të zhdukur, sipas raportimeve të mediave lokale, transmeton Anadolu.

Dy persona janë plagosur rëndë dhe katër shtëpi janë shkatërruar nga rrëshqitjet e dheut të shkaktuara nga shirat e rrëmbyeshëm në dy fshatra në rajonin Tana Toraja, raportoi gazeta “Jakarta Post”, duke cituar qeverinë lokale.

Muajin e kaluar, 26 persona humbën jetën nga rrëshqitjet e dheut në ishullin Sumatra të Indonezisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts