Interi barazon në miqësore me Pisën, një gol në fund shpëton zikaltërit

interi barazon ne miqesore me pisen nje gol ne fund shpeton zikalterit

Inter barazoi 1-1 në një miqësore të luajtur me Pisën, në Arena Garibaldi – Stadio Romeo Anconetani.

Pjesa e parë u luajt me një intensitet të lartë, me të dyja skuadrat që krijuan volum loje dhe raste njëra pas tjetrës. Piccinini kaloi në epërsi Pisën në minutën e 45-të, duke bërë kështu që pjesa e dytë të jetë mjaft interesante.

Zikaltërit u  rikthyen në fushë me shumë ndryshime, gjithsesi, përpjekjet u konkretizuan vetëm në fund, me golin e Bisseck.  Mesfushori shqiptar, Kristjan Asllani nuk u preferua as një minutë në këtë takim. Interi ka fituar 3 miqësoret e kaluara, ato ndaj Las Palmas, Pergolettese dhe Lugano.