Bota

Irani përdor pamjet e zjarreve në Kili për propagandë: Raketat tona goditën objektivat në Izrael (VIDEO)

irani perdor pamjet e zjarreve ne kili per propagande raketat tona goditen objektivat ne izrael video
irani perdor pamjet e zjarreve ne kili per propagande raketat tona goditen objektivat ne izrael video

Televizioni shtetëror i Iranit ka transmetuar vazhdimisht një video të një zjarri në Kili sot, duke pretenduar se ishte pamje e raketave që godasin me sukses objektivat në Izrael.

Klipi, i transmetuar disa herë gjatë mbulimit të drejtpërdrejtë të sulmit hakmarrës të Iranit, tregon në plan të parë një autostradë, ndërsa një zjarr i madh ndriçon qiellin. Në sfond dëgjohet një grua duke folur në spanjisht.

Videoja ishte një nga disa klipet që tregonin raketat dhe dronët iranianë që kalojnë me sukses përmes mbrojtjes ajrore të Izraelit “minuta më parë” dhe godasin objektivat e paracaktuara, sipas raportimit të TV shtetëror.

Por pamjet nuk janë as të fundit dhe as të lidhura me sulmin hakmarrës të Iranit kundër Izraelit.

BBC ka gjetur versionin origjinal të klipit të postuar në TikTok në shkurt, duke treguar një zjarr në Vina del Mar, Kili.

@pat_land

evacuando #incendio #achupallas terrible ver como se queman casitas de vecinos y amigos mas doloroso es ver a los animalitos chamuscados arrancando 🙏 que dios nos ayude

♬ sonido original – dewill

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts