Sport

Josa në “Euro 24”: Sugjerimet e mia për Sylvinhon, ndaj Kroacisë…të rregullojmë gabimet

josa ne euro 24 sugjerimet e mia per sylvinhon ndaj kroacisete rregullojme gabimet
josa ne euro 24 sugjerimet e mia per sylvinhon ndaj kroacisete rregullojme gabimet

Euro 2024 po luan ndeshjet e para të grupeve. Shqipëria, pas humbjes me Italinë, kërkon pikët e para, në sfidën ndaj Kroacisë. Trajneri i njohur, Mirel Josa, i ftuar në “Euro 24”, në bisedën e bërë me Trevisa Tufën preku tema të ndryshme.

“Normalisht që është shansi i fundit, por ne nuk duhet të mendojmë në këtë aspekt. Nëse ne e nisim mirë ndeshjen, mund të rregullojmë gabimet.

Përveç ndryshimeve në individ, mendimi im është se duhet të ngjeshet mesfusha. Kroacia është një skuadër që vendos të avancuar një lojtar që ka luajtur si mbrojtës më parë. Unë mendoj se mund të luajë Hysaj dhe Balliu bashkë. Për mendimin tim dua të luaj 4-1-4-1” –tha ai.

[embedded content]

[embedded content]

[embedded content]

[embedded content]
 

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts