Sport

“Kemi bërë një hap të rëndësishëm”, Devolli: Duhet të bëjmë edhe një ndeshje tjetër perfekte, Kukësi lufton deri në fund

kemi bere nje hap te rendesishem devolli duhet te bejme edhe nje ndeshje tjeter perfekte kukesi lufton deri ne fund
kemi bere nje hap te rendesishem devolli duhet te bejme edhe nje ndeshje tjeter perfekte kukesi lufton deri ne fund

Trajneri i Kukësit, Bledar Devolli analizoi fitoren 2-0 ndaj Tiranës në Gjysmëfinalen e Kupës.

“Kemi bërë nëj hap të rëndësishëm. Një ndeshje shumë e mirë dhe një rezultat shumë i mirë. Nuk ka mbaruar asgjë pasi kemi përballë Tiranën. Ekip me cilësi, trofe dhe traditë. Duhet të jemi të përulur, nga nesër fillojmë punën. I falenderoj djemtë për çdo gjë sot.

Dedikimi pas golit të dytë? Stadiumi i mbyllur, por kemi edhe njerëz të afërt në tribunë. Njëra është për Grande Profe Sulën (Starovën), tjetra është për një njeri të dashur.

Në dhomat e zhveshjes flasim me ekipin, i komplimentojmë, por lufta vazhdon e përulur. Sakrifikojmë, punojmë pasi vërejtjet tona i bëjnë mirë djemve.

Porta e paprekur? Ndeshja e pestë dhe kemi pësuar vetëm 1 gola. Jemi të fortë në prapavijë.

Rastet e humbura për 3-0? Më pëlqen që ne shkojmë te porta. Të gjithë e dinë që unë nuk ankohem për raste, shyqyr Zotit që shkojmë në portë. Trajneri ka për detyrë të të dërgojë te porta, më pas e di ai lart.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts