Shqiperia

“Kënaqësi që t’i ofrojmë shtetësinë shqiptare Mogherinit”, Rama: Krenari, ardhja e Kolegjit të Europës në Tiranë

kenaqesi qe ti ofrojme shtetesine shqiptare mogherinit rama krenari ardhja e kolegjit te europes ne tirane
kenaqesi qe ti ofrojme shtetesine shqiptare mogherinit rama krenari ardhja e kolegjit te europes ne tirane

Kryeministri Edi Rama foli në lidhje me kampusin e kolegjit të Europës që do të hapet në Tiranë. Gjatë fjalës së tij Rama shprehu vlerësim për Frederica Mogherinin.

“Edhe unë nuk isha përgatitur që të flisja dhe nuk do të mbaj fjalim. Dua vetëm të ndaj me të gjithë ju atë që ka bërë Frederica. Nuk e fsheh kënaqësinë që të kemi Fredericën që i afrohet asaj pike ku ne ofrojmë nënshtetësinë shqiptare.

Do të jetë më shumë se një nder që ta konsiderojmë atë si shqiptare. Ardhja e Kolegjit të Europës na bën krenar. Ky do të jetë destinacion i mirëfilltë europian arsimimi. Jo vetëm sa i takon programeve, por dhe cilësisë së jetës.”, tha Rama.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts