Kontriboi me asist, Daku zgjidhet lojtari i ndeshjes në Rusi

kontriboi me asist daku zgjidhet lojtari i ndeshjes ne rusi

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Mirlind Daku zhvilloi një paraqitje fantastike ndaj Lokomotivës së Moskës, ku kaloi dy futbollistë dhe portierin për të asistuar në fund për bashklojtarin e tij, Valentin Vada.

MegjithatĂ«, asistimi i Dakut pĂ«r mesfushorin argjentinas, nuk i ka mjaftuar Rubin Kazanit qĂ« tĂ« marrĂ« pikĂ«t e plota, pasi barazuan nĂ« shtĂ«pi me rezultat 1-1, nĂ« ndeshjen e 25-tĂ« tĂ« elitĂ«s sĂ« futbollit tĂ« RusisĂ«.

Daku asistoi nĂ« minutĂ«n e 21-tĂ«, ndĂ«rsa skuadra e tij pĂ«soi gol nĂ« minutĂ«n e 43-tĂ«.

Daku e kompletoi ndeshjen, ndĂ«rsa shqiptari tjetĂ«r te Rubin, Dardan Shabanhaxhaj luajti deri nĂ« minutĂ«n e 67-tĂ«.

Sulmuesi i ShqipĂ«risĂ« u shpall lojtari i ndeshjes, ndĂ«rsa edhe nga SofaScore u vlerĂ«sua me notĂ«n 7.7.

PĂ«r sa i pĂ«rket Mario Mitajt, mbrotjĂ«si shqiptar nuk ishte i disponueshĂ«m nĂ« kĂ«tĂ« derbi me Dakun pĂ«r shkak kartonash.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«.