Manchester United vuan ndaj Luton, vendos dopieta e Hojlund (VIDEO)

manchester united vuan ndaj luton vendos dopieta e hojlund video

Manchester United vuan por fiton 1-2 ndaj Luton, nĂ« Kenilworth Road (Luton), Ndeshja nisi “zjarr” pĂ«r mysafirĂ«t nga Manchesteri. Hojlund realizoi dopietĂ« brenda shtatĂ« minutash, duke treguar kĂ«shtu klasin e tij.

Vendasit nuk u demoralizuan dhe u rikthyen shpejt në lojë, me golin e Morris. Luton mori zemër dhe pati mundësi të barazonte shifrat brenda pjesës së parë. Pjesa e dytë ishte e luftuar nga të dyja skuadrat, teksa rastet nuk munguan. Garnacho provoi të gjejë golin e qetësisë në minutën e 62-të, por gjuajtja e tij u ndal nga portieri.

SĂ«rish Garnacho pak mĂ« vonĂ« u shfaq nĂ« portĂ«n e kundĂ«rshtarit, goditja nuk kishte saktĂ«sinĂ« e duhur. NĂ« minutĂ«n e 65-tĂ«, portieri i “Djajve tĂ« kuq”, Onana u thirr nĂ« apel, me “gardianin’ qĂ« ishte nĂ« vendin dhe kohĂ«n e duhur. United shkon nĂ« kuotĂ«n e 44 pikĂ«ve nĂ« vendin e gjashtĂ«. Luton Ă«shtĂ« nĂ« vendin e 17-tĂ«.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«.