Bota

Mbappe politikë në Euro2024/ Kapiteni i Francës kërkon votën e të rinjve për t’iu kundërvënë ‘ekstremistëve’: Po trokasin në derën e pushtetit, ne jemi brezi që mund të bëjmë ndryshimin

mbappe politike ne euro2024 kapiteni i frances kerkon voten e te rinjve per tiu kundervene ekstremisteve po trokasin ne deren e pushtetit ne jemi brezi qe mund te bejme n

Kapiteni i kombëtares franceze të futbollit, Kylian Mbappé, u ka bërë thirrje të rinjve të votojnë në zgjedhjet e ardhshme franceze.

mbape

Duke folur përpara ndeshjes hapëse të Francës në Euro 2024, Mbappe paralajmëroi se “ekstremistët janë në portat e pushtetit” dhe tha se donte të ishte krenar për të veshur fanellën e vendit të tij.

“Ne jemi një brez që mund të bëjmë një ndryshim. Ne shohim se ekstremet po trokasin në derën e pushtetit dhe ne kemi mundësinë të formësojmë të ardhmen e vendit tonë”, tha ai.

Komentet e tij erdhën pasi presidenti francez Emmanuel Macron njoftoi zgjedhje të parakohshme në fillim të këtij muaji, pas fitores së krahut të djathtë të Marine Le Pen në zgjidhjet për në Parlamentin Evropian.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.co

Similar Posts