Sport

“Mbaroi festa e titullit, tani të fokusuar te West Ham”, Xabi Alonso në konferencë: Angazhim maksimal në Europë

mbaroi festa e titullit tani te fokusuar te west ham xabi alonso ne konference angazhim maksimal ne europe
mbaroi festa e titullit tani te fokusuar te west ham xabi alonso ne konference angazhim maksimal ne europe

Xabi Alonso, trajner i Bayer Leverkusenit, iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve në prag të ndeshjes kundër Ëest Hamit, e vlefshme për çerekfinalet e Ligës së Evropës. Pavarësisht suksesit 2-0 në aktin e parë, tekniku kërkoi përqëndrim.

“Skuadra nuk më ka dhënë asnjë arsye për të dyshuar për angazhimin e saj. Ndjej urinë dhe dëshirën e lojtarëve për të ecur përpara. Sigurisht që do të jemi gati dhe me shumë besim për të kaluar”.

Çfarë ju bën të mendoni se nuk ka asgjë për t’u shqetësuar?

Nuk e kam ndjesinë se mentaliteti ynë do të jetë i ndryshëm nga ai që na dha këtë mundësi për të arritur në çerekfinale.

Çfarë ndryshon në krahasim me kampionatin?

Kishte sigurisht një moment për të shijuar titullin. Të dielën e dinim që kishim një shans, kështu që morëm një ditë pushim për ta shijuar titullin. Por, që nga e marta, mendjet tona janë përqendruar tek West Hami. Tani jemi në Europa League dhe kemi një shans të madh për t’u përmirësuar në një tjetër sezon të madh.

A piu ekipi birra?

Po, e pranoj. Por jo shumë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts