Bota

Meksikë, tre të vdekur dhe dy të zhdukur pas rrëzimit të një helikopteri të marinës

meksike tre te vdekur dhe dy te zhdukur pas rrezimit te nje helikopteri te marines
meksike tre te vdekur dhe dy te zhdukur pas rrezimit te nje helikopteri te marines

Marina meksikane njoftoi rrëzimin e një helikopteri të tipit Panther në shtetin Michoacán, si pasojë e të cilit humbën jetën tre persona në bord dhe nuk dihet fati i dy të tjerëve.

Sipas deklaratës, aksidenti ndodhi në rrethana të paspecifikuara pak pasi u çmontua nga një anije luftarake, rreth 200 milje detare (370 km) në jugperëndim të portit të Lasaro Cardenas.

Tre nga tetë pasagjerët u gjetën të gjallë. Dy burra dhe një grua kanë mbetur të vrarë, ndërsa kërkimet për dy të zhdukur vazhdojnë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts