Shqiperia

“Merrni armët!”, Meta për deklaratën në Roskovec: Ka rënë shteti! Duhet një përgjigje e organizuar për…

merrni armet meta per deklaraten ne roskovec ka rene shteti duhet nje pergjigje e organizuar per
merrni armet meta per deklaraten ne roskovec ka rene shteti duhet nje pergjigje e organizuar per

Presidenti i Partisë së Lirisë Ilir Meta, në një konferencë për shtyp ka folur mes të tjerash edhe në lidhje me deklaratën e bërë në Roskovec pak ditë më parë, ku tha se duhen rrëmbyer armët për të mbrojtur të ardhmen e fëmijëve.

Një deklaratë të tillë, Meta e ka justifikuar me shprehjen: Ka rënë shteti.

[embedded content]

“Ka rënë shteti. Banorët e Roskovecit të përjashtuar prej kohësh nga procesi i konsultimit. Janë prej kohësh nën presion intimidues nga forcat e narkoshtetit. Do eksportohet energji në Greqi.Meriton një përgjigje të organizuar për të mbrojtur të ardhmen e fëmijëve dhe investimet e tyre”, tha ai.

[embedded content]

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts