Sport

NBA/ “Arratiset” Boston, mbetet lider në Lindje, Oklahoma surprizë në Perëndim (VIDEO)

nba arratiset boston mbetet lider ne lindje oklahoma surprize ne perendim video
nba arratiset boston mbetet lider ne lindje oklahoma surprize ne perendim video

Janë luajtur vetëm dy ndeshje së fundmi në NBA dhe në parket zbritën skuadrat kryesuese në të dyja konferencat. Në Lindje, skuadra e Boston fitoi 110-106 ndaj Miami Heat dhe konsolidon kreun e renditjes, duke marrë fitoren e 41-të sezonale.

Një përballje mes dy ekipesh pretendente për titullin, ku të dyja e kërkuan fitoren. Tatum me 26 pikë e Porzingis me 25 pikë ishin dy më të mirët për Boston, ndërsa 24 pikët e Herro për Miami mbetën për statistikë. Bostoni është ekipi i vetëm në NBA që ka arritur kuotën e 40 fitoreve këtë sezon, deri më tani.

Në Perëndim, vijon paraqitja e mirë e Oklahoma City Thunder, që mposhti 127-113 Sacramento Kings, sukses që e ngjit në vendin e tretë në Perëndim. Alexander Shai me 38 pikë si dhe Jalen Williams me 32 pikë, bënë diferencën në fushë për Oklahomën, e cila është quajtur surpriza e këtij sezoni në NBA, duke lënë pas vetes ekipe pretendente, përfshirë kampionët në fuqi të Denver Nuggets.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts