Sport

Neville, lidhur me penalltinë e Anglisë: Turp absolut, vendim skandaloz i arbitrit

neville lidhur me penalltine e anglise turp absolut vendim skandaloz i arbitrit
neville lidhur me penalltine e anglise turp absolut vendim skandaloz i arbitrit

Holanda u mund 1-2 nga Anglia, në gjysmëfinalen e dytë, të zhvilluar në Dortmund. Të parët që kaluan në avantazh ishin “tulipanët” por më pas “tre luanët” barazuan me Harry Kane i cili fitoi penallti dhe më pas e shënoi gol. Një penallti e dyshimtë për të cilën ka folur edhe ish-mbrojtësi i Anglisë dhe Mançester Junajtid, Gary Neville.

Nga studiot ITV në Angli, ai tha: “Si mbrojtës, ky vendim i arbitrit është një turp absolut. Një vendim skandaloz për një penallti të tillë, pa marrë parasysh se kur dhe sidomos jo në një lojë kaq të rëndësishme.”

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts