Shqiperia

Ngrihen tensionet në Komisionin e Shëndetësisë, Metaj- Zheni Gjergjit: Mos më ndërprit! Matematika juaj politike…

ngrihen tensionet ne komisionin e shendetesise metaj zheni gjergjit mos me nderprit matematika juaj politike
ngrihen tensionet ne komisionin e shendetesise metaj zheni gjergjit mos me nderprit matematika juaj politike

Janë ngritur tonet në Komisionin për Shëndetësinë, ku ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu, është për të dhënë sqarime në lidhje me zjarrin e rënë Urgjencën e QSUT.

Socialisti Ilir Metaj dhe kryetarja Zheni Gjergji kanë debatuar me njëri-tjetrin, madje kjo e fundit deklaroi se nëse Metaj dilte jashtë rendit të ditës do t’i ndërpriste edhe fjalën.

Pjesë nga diskutimi:

Ilir Metaj: Mos më ndërprit me

Zheni Gjergji: Ju ndërpres madje ju heq edhe fjalën kur del nga rendi i ditës

Ilir Metaj: Mos më ndërprit! Gjuha vete kur dhëmb dhëmballa, ky është cinizmi i matematikës politike për të të përdorur tragjeditë. Për zjarrin në QSUT u tha pse zjarri nisi tani dhe jo më parë. Sipas lajmeve të ANSA-s shoh që në Itali ndodhin 100 zjarre të tilla në strukturat spitalore.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts