Lifestyle Sport

Një ndeshje tenisi mund të ndërpritet edhe nga… bletët!

nje ndeshje tenisi mund te nderpritet edhe nga bletet
nje ndeshje tenisi mund te nderpritet edhe nga bletet

Ndeshja çerekfinale midis Alexander Zverev dhe Carlos Alcaraz në turneun e njohur të tenisit Indian Wells u pezullua, pasi një tufë bletësh ”zbritën” në fushë.

Loja u pezullua në setin e parë, vetëm nëntë minuta pas fillimit, kur mijëra bletë u mblodhën në stadium.

Llogaria zyrtare X e turneut tregoi foto të bletëve të shumta që mblidheshin në një aparat televiziv.

“Unë kurrë nuk kam parë diçka të tillë në 39 vitet e mia në tenis. E pabesueshme”, ka shkruar legjenda e tenisit Boris Becker në X.

U deshën gati dy orë që loja të rifillonte.

Alcaraz fitoi edhe kundër Jannik Sinner dhe tashmë është në gjysmëfinale.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts