Bota Sport

Njëra nga skuadrat do të plotësojë vendin bosh të finales së Berlinit, mësoni formacionet zyrtare të takimit Holandë-Angli

njera nga skuadrat do te plotesoje vendin bosh te finales se berlinit mesoni formacionet zyrtare te takimit holande angliHolanda do të përballet kundër Anglisë në “Signal Iduna Park” të Dortmundit, takim i vlefshëm për raundin gjysmëfinal të Kampioantit Europian 2024.

angli holande

Holanda vjen pas fitores 2-1 kundër Turqisë në çerekfinale, dhe është tërësisht e karikuar për t’u rikthyer në një finale të një kompeticioni madhor për herë të parë pas 14 vitesh. Tulipanët kanë hedhur në fushën e lojës ekipin më të mirë, sepse e dinë që sonte do të kenë përballë ekipin më të fortë në letër që kanë pasur deri më tani.

Nga ana tjetër, Anglia vjen pas dy fitoreve tepër delikate kundër Zvicrës dhe Sllovakisë. “3 Luanët” kanë dalë jashtë pritshmërive në këtë turne, duke treguar një lojë të dobët dhe shpesh herë kanë vënë në diskutim kualifikimin. Në fillim të kompeticionit ata shiheshin si pretendent, parashikim që filloi edhe u shua me kalimin e kohës. Sonte kanë shansin e artë që të prekin finalen e dytë radhazi.

LIVE: HOLANDË – ANGLI 1-1

KOMENTI LIVE:

13′ Anglia provon të kundërpërgjigjet me Kejn, por tentativa e tij nga distanca grushtohet nga portieri.

7′ GOOOOL HOLANDA 1-0/ Zhbllokohet sfida, Simons realizon një gol fantastik nga jashtë zonës duke shtangur portierin Pikford (VIDEO) 

4′ Dueli nis me një rritëm të kënaqshëm, me të dyja skuadrat që shfaqen kërkuese në këto minuta të para.

1′ Starton sfida!

FORMACIONET ZYRTARE

HOLANDA (4-3-3): Verbrugen; Dumfris, De Vrij, Van Dajk, Ake; Shuten, Simons, Reijnders; Malen, Depaj, Gakpo | Trajner: Ronald Kuman

ANGLIA (3-4-3): Pikford; Guehi, Stouns, Uoker; Tripier, Rajs, Maino, Saka; Bellingham, Kejn, Foden | Trajner: Gareth Sauthgejt

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.co

Similar Posts