Shqiperia

Pa asnjë konsultim, mazhoranca socialiste kalon në Kuvend ligjin për Burimet Ujore. Reagon Malltezi: Atë që e ndalonte ligji tani e kalon Maliqi Edvin me KKT

pa asnje konsultim mazhoranca socialiste kalon ne kuvend ligjin per burimet ujore reagon malltezi ate qe e ndalonte ligji tani e kalon maliqi edvin me kkt
pa asnje konsultim mazhoranca socialiste kalon ne kuvend ligjin per burimet ujore reagon malltezi ate qe e ndalonte ligji tani e kalon maliqi edvin me kkt

Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi ka reaguar në lidhje me vendimin e mazhorancës socialiste për të kaluar në Kuvend ligjin për Burimet Ujore.

Në rrjetin e tij social Malltezi shprehet se ligji kaloi partizançe, pa asnjë konsultim, ndërsa shtoi se ligji i mëparshëm ndalonte ndërtimet në brigjet e lumenjve dhe 100 m e parë të vijës bregdetare. Ndryshimet në ligjin e ri sipas Malltezit u bënë për të ngritur gardhe nëpër plazhe për hajdutët strategjik.

Reagimi i plotë i Jamarbër Malltezit

Atë që e ndalonte ligji tani e kalon Maliqi Edvin me KKT! Sot kaluan partizançe, pa asnjë konsultë Ligjin e ri për Burimet Ujore. Ka qenë në fuqi ligji për burimet ujore që (1) ndalonte ndërtimet në brigjet e lumenjve dhe 100m e parë të vijës bregdetare dhe (2) ruante konceptin e servitutit ne brigjet pra nuk lejonte gardhet në plazhe!

Por paçka se bëmë 3 padi në SPAK, mender jush ssssskape! u kthye në letrën higjenike të Edi Ramës e nuk vepron se ka frikë. Tani po ndryshojnë ligjin për të ngrit gardhe plazheve të hajdutëve strategjikë. Atë që e ndalon ligji po e lejojnë që ta kapërcejë KKT e banditëve në pushtet. Ja 2 foto nga historiku në facebook për ilustrim si edhe Neni 8 që kaluan sot për të kapërcyer shkeljet ligkpre që kishin kryer deri sot.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts