Pak buzëqeshje për Greqinë, mund Anglinë në “Wembley”, barazim spektakolar Itali-Belgjikë

pak buzeqeshje per greqine mund angline ne wembley barazim spektakolar itali belgjike

Nations League zbriti në fushë këtë mesjavë, teksa nuk munguan rezultatet interesante. Pak buzëqeshje për Greqinë, pas ndarjes tragjike nga jeta të lojtarit George Baldock. Kombëtarja helene mundi 1-2 Anglinë në “Wembley”, me dopietën e Pavlidis. Goli i Bellingham për “3 luanët” shërbeu vetëm për statistikë.

Barazim spektakolar 2-2 mes Italisë dhe Belgjikës. Axurrët e nisën frikshëm ndeshjen duke shënuar dy herë me Cambiasso dhe Retegui. Gjithsesi, Pellegrini “tradhtoi” të besuarit e Spalletit në minutën e 38-të, duke u ndëshkuar me karton të kuq dhe duke lënë skuadrën me një lojtar më pak. Djemtë e Tedescos, në superoritet numerik reaguan shpejt dhe vendosën ekuilibrat me De Cuyper dhe Trossard. Deri në fundin e ndeshjes në “Olimpico”, nuk pati ndryshim rezultati. Në ndeshjen tjetër, Franca triumfoi 1-4 ndaj Izraelit.