Sport

PAMJE TË MAGJISHME/ Tifozët e Leverkusenit nuk presin të mbarojë ndeshja, zbresin në fushë dhe festojnë titullin kampion

pamje te magjishme tifozet e leverkusenit nuk presin te mbaroje ndeshja zbresin ne fushe dhe festojne titullin kampion
pamje te magjishme tifozet e leverkusenit nuk presin te mbaroje ndeshja zbresin ne fushe dhe festojne titullin kampion

Leverkusen shkroi historinë, duke fituar titullin kampion në histori pas 120 vitesh.

“Aspirinat” siguruan trofeun sot pasdite, pas fitores 5-0 në “Bay Arena” ndaj Werder Bremen.

Tifozët nuk presin të mbarojë sfida dhe zbresin në fushë për të festuar titullin kampion për herë të parë. Pas golit të 5-të të shënuar nga, ata kanë zbritur të gjithë për të nisur festën e magjishme.

(VIDEO)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts