Sport

“Pogba mund të kthehet që nesër në fushë”, agjentja e francezit: Është gati për çdo situatë

pogba mund te kthehet qe neser ne fushe agjentja e francezit eshte gati per cdo situate
pogba mund te kthehet qe neser ne fushe agjentja e francezit eshte gati per cdo situate

Nga nesër, e premte, 16 shkurt, çdo moment mund të jetë i duhuri për dëgjimin e Paul Pogba para Gjykatës Kombëtare Anti-Doping. Avokatët e mesfushorit francez kishin marrë shtyrjen nga 18 janari për të përgatitur mbrojtjen, pasi lojtari i Juventusit rezultoi pozitiv në kontrollin anti-doping. Ndërkohë që Pogba-s në rrjetet sociale është ndalur prej disa javësh.

Agjentja e tij Rafaela Pimenta hodhi dritë mbi të në një intervistë me Cronache di Spogliatoio. “Pogba mund të kthehet nesër në fushë. Ai është gati për çdo situatë, ai është gjithashtu një kampion mendërisht. Ai merr një goditje, e tret atë dhe vazhdon. Nuk ka ecur përpara në mënyrë të papërgjegjshme: ai stërvitet duke e ditur se duhet të jetë në fushë. Nganjëherë i them: do të bëjmë diçka tjetër?”

Me pak fjalë, pavarësisht se është gati 31 vjeç dhe mundësia e një skualifikimi të gjatë në rrugë, Pogba duket se synon të mos e mbyllë karrierën në këtë mënyrë. Megjithatë, është e vështirë të dihet nëse ai do ta bëjë këtë me fanellën e Juventusit apo jo.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts