Sport

RENDITJA E SUPERIORES/ Dinamo hyn në katërshen e parë, ja si është situata pas ndeshjes së prapambetur

renditja e superiores dinamo hyn ne katershen e pare ja si eshte situata pas ndeshjes se prapambetur

Dinamo dhe Teuta kanë luajtur sot ndeshjen e javës së 27 të Superiores, që ishte e prapambetur, duke dhuruar tashmë tablonë e plotë të renditjes së elitës së futbollit shqiptar kur mbeten edhe 7 javë për t’u luajtur deri në fund të sezonit të rregullt.

Me suksesin e sotëm 1-0, “nëndetësja” ngjitet në vendin e katërt, duke kapërcyer Skënderbeun për t’u pozicionuar mes ekipeve të cilat në teori do të luajnë për titullin kampion në “Final Four”.

Ndërkohë, për Teutën shanset për të shkuar në katërshen më të mirë zbehen ndjeshëm pasoi janë 8 pikë larg ekipit dinamovit dhe me pak ndeshje në dispozicion për të rikuperuar këtë diferencë.

Ssdsdasdsasadsda
Ssdsdasdsasadsda

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts