Bota

Rusia pretendon se ndali një sulm terrorist në një sinagogë në Moskë: U planifikua nga…

rusia pretendon se ndali nje sulm terrorist ne nje sinagoge ne moske u planifikua nga
rusia pretendon se ndali nje sulm terrorist ne nje sinagoge ne moske u planifikua nga

Shërbimi Federal i Sigurisë i Rusisë pretendon se ka parandaluar një sulm në një sinagogë në Moskë.

FSB tha se sulmi ishte planifikuar nga një celulë e Shtetit Islamik dhe se në përpjekjet për të arrestuar autorët pati edhe shkëmbim zjarri.

Lajmi është raportuar nga media shtetërore ruse.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts