Bota

Sali Berisha komenton fitoren e partive të qendrës së djathtë në PE: Rëndësi historike për Shqipërinë dhe të ardhmen e saj në Evropë

sali berisha komenton fitoren e partive te qendres se djathte ne pe rendesi historike per shqiperine dhe te ardhmen e saj ne evrope

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar zgjedhjet e fundit për në Parlamentin Evropian, ku partitë e qëndrës së djathtë fituan shumicën.

sali berisha

Sipas Sali Berishës, fitorja e djeshme e partive të qendrës së djathtë ka një rëndësi historike për Shqipërinë dhe të ardhmen e saj në Europë.

‘Asgjë në botë -tha Berisha- nuk do mund të pengojë PD-në pa përmbushur misionin e saj historik, përmbysjen e diktaturës së Edi Ramës’.

“Të dashur qytetarë dhe qytetare, dje ishte një ditë e madhe për Europën. Forcat e qendrës së djathtë dhe të djathta triumfuan në mbarë Europën.

Sot, Partia Popullore Europiane u votëbesua nga qytetarët europianë për të mbajtur timonin e BE-së.

Qendra e djathtë evropiane doli dje nga zgjedhjet jo vetëm duke mbajtur pozicionet, por përkundrazi me një rritje të ndjeshme të përfaqësuesve të saj.

Fitorja e djeshme e partive të qendrës së djathtë ka një rëndësi historike për BE-në, të ardhmen e tij, por edhe për Shqipërinë dhe të ardhmen e saj në Europë.

Asgjë në botë nuk do mund të pengojë PD-në pa përmbushur misionin e saj historik, përmbysjen e diktaturës së Edi Ramës. Qeveri teknike, zgjedhje të lira!”, tha Sali Berisha.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.co

Similar Posts