Shqiperia

Samiti Botëror i Grave Kryeparlamentare, Nikolla takon Macronin: Barazia s’është çështje gjinore, por vlerë universale

samiti boteror i grave kryeparlamentare nikolla takon macronin barazia seshte ceshtje gjinore por vlere universale
samiti boteror i grave kryeparlamentare nikolla takon macronin barazia seshte ceshtje gjinore por vlere universale

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, po merr pjesë në Samitin Botëror të Grave Kryeparlamentare, organizuar nga Kryetarja e Asamblesë Kombëtare të Francës, znj. Yawl Braun-Pivet, në 6-7 mars, në Paris.

Në ditën e dytë të Samitit, Nikolla, dhe gratë kryeparlamentare pjesëmarrëse në Samit u pritën në një takim të veçantë nga Presidenti i Republikës Franceze Emmanuel Macron.

“Në Paris, në zemrën e Francës së Deklaratës së të Drejtave të Njeriut dhe Qytetarit, ishte inspiruese shprehja e Presidentit Macron se barazia nuk është një çështje gjinore, por një çështje dhe vlerë universale për qytetërimin e sotëm.”, u shpreh Nikolla pas takimit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts