Shqiperia

“Shqipëria mbështet përpjekjen e partnerëve për de-përshkallëzim të situatës”, Rama reagon pas sulmit iranian ndaj Izraelit: Nevojë kritike për armëpushim në Gaza

shqiperia mbeshtet perpjekjen e partnereve per de pershkallezim te situates rama reagon pas sulmit iranian ndaj izraelit nevoje kritike per armepushim ne gaza
shqiperia mbeshtet perpjekjen e partnereve per de pershkallezim te situates rama reagon pas sulmit iranian ndaj izraelit nevoje kritike per armepushim ne gaza

Kryeministri Edi Rama reagoi pas sulmit të paprecedentë iranian ndaj Izraelit mbrëmjen e së shtunës, duke theksuar se Shqipëria mbështet përpjekjen e aleatëve kundër përshkallëzimit të situatës.

“Shqipëria dënon ashpër sulmin e paprecedentë të nisur nga Irani kundër Izraelit, i cili përbën një kërcënim për të destabilizuar rajonin në mënyrë të pakthyeshme. Ne qëndrojmë në solidaritet me popullin izraelit dhe mbështesim plotësisht përpjekjet e partnerëve tanë drejt de-përshkallëzimit. Shqipëria mbron përmbajtjen dhe thekson nevojën kritike për një armëpushim në Gaza, duke u siguruar që të gjithë pengjet të mund të kthehen të sigurt në shtëpi”, shkruan ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts